Opublikowano:

Tak wyglądają podstępne…

Tak wyglądają podstępne machinacje demagogów – wycinek z historii ludzkości!

Churchill w 1936 roku na łamach Timesa nazwał Hitlera „geniuszem” i powiedział, że jego marzeniem jest to, aby „takiego intelektualistę Bóg zesłał Anglii”. A przecież świat znał jego książkę już od wielu lat. A o pakcie Związku Radzieckiego i Niemiec o nieagresji słyszeliście? To Związek Radziecki najpierw zaatakował Polskie nie Niemcy!

A co powiedzieć o aliantach? Chciwi amerykańscy przemysłowcy, przy aprobacie rządu USA, pozbijali najpierw fortuny na uzbrojeniu Niemiec, a później na uzbrojeniu aliantów, choć Niemcom po I wojnie światowej nie było wolno się zbroić. Mieli nadzieję, że „wielki intelektualista” Hitler będzie zapobiegał rozprzestrzenianiu się komunizmu w Europie . No niestety wszystko poszło w inną stronę, co kosztowało życie milionów chrześcijan po obu stronach frontu, którzy zamiast się miłować i oddawać wzajemnie za siebie swoje dusze, bestialsko się mordowali. Czy ktoś potrafi pokazać mi choć jedną sprawiedliwą wojnę oprócz tych, które były prowadzone z nakazu Bożego w Izraelu?

„Wyrok w Norymberdze 1961 (Proszę posłuchać końcowej mowy adwokata)”

TUTAJ można obejrzeć film: https://zaq2.pl/video/ifkt

Przed sądem w Norymberdze stają członkowie hitlerowskiego wymiaru sprawiedliwości, którzy mają odpowiedzieć za zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione podczas II wojny światowej.
reżyseria:

Stanley Kramer

scenariusz:

Abby MannMontgomery Clift

oceń twórców
gatunek:

HistorycznyDramat sądowy

produkcja:

USA

premiera: 14 grudnia 1961 (świat)

Alianci radzieccy i polska niepodległość:

Armia czerwona, z małą pomocą armii polskiej, wyzwoliła naszych dziadów z pod niemieckiej okupacji, a w tym obozy koncentracyjne. Ale tym samym wpędziła Polskę i wiele innych krajów pod tyrańskie rządy Związku Radzieckiego. Czy uważacie, że Bóg stał tutaj po którejkolwiek stronie? Że Bóg popierał zamianę obozów koncentracyjnych na łagry?

Obozy koncentracyjne NKWD na ziemiach polskich w latach 1945-1948

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obozy_NKWD_dla_je%C5%84c%C3%B3w_polskich#Obozy_i_wi%C4%99zienia_NKWD_po_wojnie_i_w_PRL

https://kuriergalicyjski.com/historia/upamietnienia/5150-polskie-obozy-nkwd-w-latach-1944-49-56

https://sztetl.org.pl/en/glossary/obozy-na-ziemiach-polskich-1944-1958

Jaką więc postawę wobec tych machinacji powinni zająć chrześcijanie? Czy ktokolwiek potrafi wskazać chociaż jedną sprawiedliwą wojnę prowadzoną przez ludzi spośród tych, które były prowadzone bez nakazu Bożego?

Czy prawdziwi chrześcijanie mogą uczestniczyć w wojnach tego świata? – Dylemat brata Kaina!

https://bioslawek.files.wordpress.com/2017/06/czy-prawdziwi-nac59bladowcy-jezusa-chrystusa-mogc485-brac487-udziac582-w-wojnach-tego-c59bwiata.pdf

Zobacz też:

O chrześcijańskiej neutralności w czasie II wojny światowej na kanale Discovery:

O chrześcijańskiej neutralności w czasie II wojny światowej w telewizji zielonogórskiej. Debata z udziałem profesora historii z Uniwersytetu w Zielonej Górze Wiesławem Hładkiewiczem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wies%C5%82aw_H%C5%82adkiewicz

Ciekawy wykład biblijny na temat chrześcijańskiej neutralności:

#nauka #historia #neutralnosc #ciekawostki