Opublikowano:

#historiapolski #historia…

#historiapolski #historia #drugawojnaswiatowa
Jedwabne: twarz mordercy

Znamy jego imię i nazwisko, datę urodzenia, stopień służbowy: Hermann Schaper, członek elitarnej jednostki SS (nr 3484). To jest sadysta z Jedwabnego. Ale to polskim mieszkańcom miasta przypisał Gross autorstwo ohydnego mordu.

Akcją w Jedwabnem ( i w innych miejscach kaźni) kierował komisarz kryminalny Haupsturmführer Hermann Schaper, ur. 12 sierpnia 1911 roku w Strassburgu, w Alzacji.To jego, a nie bezimiennych Polaków, rozpoznali Chaja Finkelstein z Radziłowa i Izchak Feler z Tykocina.

Haupsturmführer Hermann Schaper złożył czytelny podpis pod swymi zbrodniami w Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnym, Łomży, Tykocinie , Rutkach, Piątnicy, Zambrowie i gdzie indziej. Niepowtarzalny jak odcisk palca. Schemat ten SS powielało na krwawym szlaku od Bałtyku po Morze Czarne. Dlaczego postmoderniści i Nowe Oświecenie obarczają za tę zbrodnię Polaków?
Nie, to nie tyle polakożerstwo (mieszkańcy Jedwabnego to w sporej części szlachta zagrodowa, patriotyczna, o ugruntowanym światopoglądzie narodowym, ofiara sowieckiej okupacji) co przygotowanie pola pod przyszłe żądania odszkodowawcze.

Post scriptum: czy nie należałoby zbierać (dających się zweryfikować) informacji zarówno o ratowaniu Zydów przez Polaków, co i ratowaniu Polaków przez Zydów w Polsce pod 1. okupacją rosyjską (1939-1941)? Nie, nie jest to prowokacyjne pytanie… Hasła Hermann Schaper do niedawna było brak w polskiej wikipedii, z której, jak wiemy, tak chętnie korzysta p. prezydent Komorowski. Może dlatego elita IIIRP nic o nim nie wie?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper

http://www.bialystok.ap.gov.pl/arch/lomza/jedwabne.html

http://www.iddd.de/Jedwabne27052018EN.html