Opublikowano:

Z ogromną radością…

Z ogromną radością przedstawiamy wam oficjalny polski plakat filmu „Szarlatan” w reżyserii jednej z najwybitniejszych reżyserek światowego kina, Agnieszki Holland.
Przypominamy, że zmianie uległa data premiery filmu – „Szarlatan” trafi do kin 9 października.
Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.
Z plakatu spogląda na was aktor Josef Trojan, który wcielił się w rolę młodego Mikoláška (podczas gdy jego ojciec, aktor Ivan Trojan, zagrał dorosłego Jana).
„Szarlatan” w kinach od 9 października!

#film #filmy #filmnawieczor #kino #plakat #plakatyfilmowe #plakaty #czechy #czeski #sztuka #rozrywka #ziola #ziololecznictwo #medycyna #altmed #rosliny #historia #kultura