Opublikowano:

Tylko w Polsce Niemcy…

Tylko w Polsce Niemcy wprowadzili karę śmierci za pomoc Zydom? FAŁSZ! Dowody.
Patryk Jaki w nowym wywiadzie – jedno zdanie i do dwóch rzeczy można się przyczepić. Polacy na masową skale pomagali Żydom tak, że Niemcy tylko na okupowanym terenie Polski wprowadzili karę śmierci za pomoc Żydom.
1. Z tym wprowdzeniem kary śmierci za ukrywanie Żydów tylko w Polsce to oczywiście nieprawda. Na terenie byłego ZSRR też za pomoc Zydom zabijano. Nie myślicie chyba, że tam gdzie Niemcy eksterminowali całe wioski kary byłyby jak w Danii. Przecież procentowe straty na Białorusi były wyższe niż w RP.
Wystarczy sobie fraze o rozstrzeliwaniu za pomoc Żydom wpisac po rosyjsku aby wyskoczyły liczne fragmenty ksiażek i artykułów mówiące o karaniu śmiercią za ukrywanie Zydów na terenie ZSRR.
Dwa przykłady:
Немцы повесили объявление, что за укрывательство евреев и «окруженцев» – расстрел.
Niemcy powiesili obwieszczenie, że za ukrywanie Żydów i okrążonych – rozstrzelanie. (Rzecz tyczy chyba kotła pod Kijowem)
Всех евреев – как местных, так и бежавших из Витебска – сразу согнали в гетто, обязав под угрозой смерти носить на одежде желтые шестиконечные звезды. За укрывательство же евреев наказанием был расстрел.
Wszystkich Żydów – tak miejscowych jak i uciekinierów z Witebska – od razu zagnali do getta, zobowiązano po groźbą śmierci nosić na ubraniach szesciokątne gwiazy. Za ukrywanie Żydów karą było rozstrzelanie. (teren Białorusi)
Wiecej po rosyjsku ma wujek Google tutaj
2. teza o karze śmierci z powodu masowego pomagania Żydom.
To spore uproszczenie i zarzutu nieprawdy nie postawię jak w poprzednim punkcie. Pomoc dla Zydów w pewnych innych krajach była może i bardziej masowa, ale Niemcy prowadzili tam łagodniejsza politykę, bo ludnośc zachodnia miała być germanizowana. Duńczycy swoich Żydów po prostu przewieźli kutrami do Szwecji. Z Polski to ostatni kuter uciekł chyba we wrześniu 39.
Tam po prostu można było więcej, a Niemcy uznając ludzi za wartościowych łagodniej ich traktowali.
Twierdzenie, że Polaków karano mocniej tylko za to, że masowo pomagali Zydom to rzecz nawet szkodliwa, bo zaciemnia to fakt, którego na Zachodzie nie znają” że okupacja w Polsce była krwawa a nie tylko uciążliwa jak w niektórych zachodnich krajach dlatego, ze uznano nas za podludzi.
Dalej wybryzgów Jakiego nie czytam, więc być może wiecej bzdur wypuscił.
Niestety brutalna prawda jest taka, że częśc ludzi w polityce to nawet na Wykopie nie błyszczałaby wiedzą a Jaki to już dawno usunąłby konto.
Niestety jeżeli bedziemy walczyć mitami, które za granicą podważą to kiepsko to widzę, a Jaki właśnie powiela internetowe mity.
Niestety polscy wojownicy bez podstawowej wiedzy czy odrobiny krytycznego myślenia rozklejają te przekłamania w sieci ( przecież tak pisali w komentarzach na prawica.net co tu może być nieprawdą), obcokrajowcy to obalają i tylko utwierdzają się, że manipulujemy. Czy nie można zebrać rzetelnych historyków, którzy opracują jakieś prawdziwe argumenty?
Wywiad Jakiego dla RP. kilk
#historia #iiwojnaswiatowa #neuropa #4konserwy

Powered by WPeMatico