Opublikowano:

Telegram z Motorhomu:…

Telegram z Motorhomu: Ostatnie podium dwóch legend #abcf1 tag do obserwowania

7 listopada 1993 roku jest pamiętną datą w historii Formuły 1, a także całego motosportu. Wtedy to na dobre zakończyła się jedna z najbardziej elektryzujących rywalizacji: Alain Prost (na zdjęciu z lewej) vs Ayrton Senna (z prawej). Francuz i Brazylijczyk zdobyli łącznie 7 tytułów Mistrza Świata.

Rywalizacją na Australijskim torze Adelaide zakończył się sezon 1993. Zwycięzcą okazał się Ayrton Senna, dla którego to była ostatnia wygrana, podium i zdobycz punktowa w Formule 1. Jego licznik stanął na 41 wygranych, 81 podiów i 614 punktów. Na drugim miejscu uplasował się jego rywal Alain Prost, który tym wyścigiem zakończył swoją karierę. Łączne rezultaty w karierze Francuskiego kierowcy to: 51 wygranych wyścigach, 107 podiów i 798.5 zdobytych punktów.

Na zdjęciu świętują swoje ostatnie wspólne podium. Kibice wtedy jeszcze nie wiedzieli, że to jest pożegnanie nie tylko Alaina Prosta, ale także (w pewnym „umownym” sensie) Ayrtona Senny. Kiedy jedna wielka legenda zakończyła karierę, druga miała ją kontynuować i walczyć o kolejne sukcesy. Niestety pół roku później, 1 maja w trzecim wyścigu sezonu 1994 na torze Imola, Brazylijczyk zginął wskutek śmiertelnego wypadku.

==========

Telegram z Motorhomu to krótkie artykuły historyczne stworzone z myślą przedstawienia ciekawej historii z minimalnym zasobem słów

Strona ABCF1: https://abcf1world.wordpress.com
Twitter ABC F1: https://twitter.com/abcf1world
Mój Twitter: https://twitter.com/AdiKjax

#abcf1 #f1 #historia #historiajednejfotografii #ciekawostkihistoryczne