Opublikowano:

„Rome Reborn” -…

„Rome Reborn” – projekt odtwarzający antyczny Rzym z 320 roku n.e.

Dzięki działalności osób zaangażowany w projekt „Rome Reborn” możemy odkrywać antyczny Rzym z roku 320 n.e. w wirtualnej rzeczywistości lub na komputerze.

W ambitny projekt zaangażowanych jest, od połowy lat 90. XX wieku, blisko 50 naukowców oraz informatyków. Rzym w wirtualnym świecie ma liczyć 7000 budowli i monumentów; z pewnością jest to największy tego typu projekt, który udostępnia kolejne miejsca do zwiedzania przy wykorzystaniu najnowszych technologii. W tej chwili zobaczyć możemy z bliska i od środka Bazylikę Maksencjusza, Forum Romanum, Panteon, Fora Cesarskie, Pałac Cesarski.

Naukowcy udostępnili także lot nad antycznym Rzymem, który trwa 2 godziny, a podziwiający Rzym, zatrzymają się w 35 konkretnych miejscach, m.in. forach cesarskich, Circus Maximus czy mauzoleach Augusta i Hadriana.

Dlaczego naukowcy wybrali akurat 320 rok n.e. na odtworzenie miasta? Jeden z naukowców tłumaczy, że z tego okresu posiadamy najwięcej danych o mieście i jego zabudowie, Rzym osiągnął wówczas swój szczytowy rozwój.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć fragment pracy zespołu, nie ma nic prostszego jak wejść tutaj i wypełnić formularz. Otrzymamy możliwość zwiedzania Forum Romanum za darmo.

“Rome Reborn” – projekt odtwarzający antyczny Rzym z 320 roku n.e.

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #rzym #ciekawostki #europa #swiat #venividivici

————————————————————————————–
Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Dotacje