Opublikowano:

Pada, deszcz, taki zwykły…

Pada, deszcz, taki zwykły deszcz, pada jak powinien paść ten skurwysyny Jogaiła pod mieczem Opolczyka.

Wiecie kiedy ten kraj zszedł na psy?
Właśnie wtedy, u progu XV wieku, kiedy lud dał się omamić elita polityczno – kościelnym, kiedy zamiast oglosć królem predysponowanego do tego tytułu, znanego na dworach europejskich przedstawiciela rodzimej dynastii trzymającej za mordy możnych świeckich i kościelnych wybrał na króla tą rusko-litewska przybłędę Jogaiłe.

Powiecie „Złoty wiek Jagiellonów”? Co nam to dało? Do połowy XXw. Ciągnące się spory na tle etnicznym? 500 lat zawieruchy i drenażu ekonomicznego i demograficznego Wielkopolski? Oderwanie na prawie pół tysiąclecia Śląska od kraju? Ciągłe ganianie się z ruskimi i resztą tałatajstwa po wschodnich rubieżach? Zniewolenie 85% narodu jako polzwierzece chłopstwo?

A gdyby na tronie zasiadł Władysław, Piast na Opolu? Bezdzietny lecz że stryjecznymi synami, i wnukami, wyobraźcie sobie Bolka Husyte jako następcę tronu Polskiego w czasie kiedy Czechy wołały o Króla Słowianina? Czechy uzbrojone i bijące Niemców w każdej bitwie?

Wstyd Polacy, wstydzić się powinniśmy naszej historii, wstydzić się tego że oposcilismy Braci Czechów i Połabian zmamieni przez elity, elity którym przyświecały dwa cele, kościelnym katolizacja ruskich prawosławnych a świeckim zapewnienie ziem swoim rozrastającym się rodom.

Tak, u progu XVw przegraliśmy z Germanami walkę o hegemonię w Europie i wybierając wschód zamiast poludniowego-zachodu określimy swoją przyszłość jako narod

#historia