Opublikowano:

Odpowiedź na Klasycy…

Odpowiedź na Klasycy Ekonomii: 10 CYTATÓW Janusza Korwin-Mikkego obalających socjalizm, biurokrację, wysokie podatki

o socjalizmie

Bo przecież każdy socjalizm – z euro-socjalizmem włącznie, to ustrój niewolniczy – a ustrój niewolniczy jest gospodarczo niewydajny. O czym wiemy z doświadczenia. Młodzi ludzie zresztą to wyczuwają: uciekają z Polski na Wyspy Brytyjskie, Brytyjczycy uciekają do USA… A dojrzali politycznie Europejczycy zajmują się problemem liczby głosów jakie będzie miała w Radzie Unii Europejskiej Polska, a ile Niemcy. A co za różnica, czy Europą rządzić będzie socjalistyczny matoł z Niemiec, czy z Polski? Socjalista – to socjalista.

Ustrój socjalistyczny jest ustrojem ludzi wolnych, a socjalizm naukowy jest gospodarczo wydajny. Emigracja z ZSRR praktycznie nie istniała. W Europie rządzą liberałowie z lekkim elementem socjalnym. Rzeczywiście nie ma znaczenia który liberał będzie nami rządził, z tym że korwinista byłby szczególnie ciężkim przypadkiem.
#korwin #jkm #libertarianizm #liberalizm #komunizm #ekonomia #gospodarka #historia #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #gruparatowaniapoziomu #antykapitalizm