Opublikowano:

Niesamowite. Głupie prawaki…

Niesamowite. Głupie prawaki onanizują się tutaj na myśl o ekshumacji w Jedwabnem, bo przecież hurr durr niemieckie łuski, a poza tym Polakom Niemcy nie pozwalali mieć broni.
Sprawa łusek została rozwiązana już kilkanaście lat temu. Ekspertyzy wykazały, że niemieckie zostały wystrzelone z broni , która weszła do użytku tok po masakrze w Jedwabnem czyli pochodzą z późniejszego okresu. Odsyłam do pdf z wynikami śledztwa IPN dostępnego w internecie.
I druga bzdura Niemcy pozwalali części Polakom posiadać broń do pilnowania porzadku jako lokalna milicja. Potwierdzają to historycy, IPN i zeznania wielu świadków. w niedalekim od Jedwabnego Radziłowie Polacy część Zydów rozstrzelali, a Niemców przywitali chlebem i solą klik . Opisy są w archiwach IPN klik i nie słyszałem aby ktoś je podważał.
Są na szczęście mało znane, ale pewnie ekshumacja będzie pretekstem aby wypłynęły.
Niestety argumentacja prawackich negacjonistów w sprawie Jedwabnego dla ludzi ze świata wygląda tak samo jak dla nas wyglądają argumenty Rosjan o niemieckich nabojach w Katyniu, albo gadki z Ukrainy, że NKWD przebierała się za UPA i ona mordowała Polaków na Wołyniu.
To jest to samo zacietrzewienie i wyparcie oraz odrzucenie dowodów historycznych i fanatyczna wiara w hasła o niewinności swoich rodaków.
A i jeszcze jedno. Bardzo możliwe, że to dążenie do ekshumacjo spowoduje większe szkody niż ta ustawa o IPN.

Ciągle mnie zastanawia, że ten temat tyle razy był już wałkowany na wypoku, a negacjonisci nadal powtarzają ciągle ten sam obalony już zestaw argumentów i to jest zaplusowane. Wy jesteście jacyś ułomni czy jak?

#neuropa #4konserwy #jedwabne #polityka #historia