Opublikowano:

Masowe zbrodnie reżimów…

Masowe zbrodnie reżimów kapitalistycznych.

Warto zacząć od 100 000 ludzi zamordowanych na wszelkie sposoby w trakcie rewolucji francuskiej. To podobny procent populacji jak stalinowska wielka czystka.

Kapitaliści/antykomuniści/liberałowie zamordowali niebagatelną liczbę ludzi w imię walki z komunizmem, w szczególności Adolf Hitler (i jego sojusznicy Osi, tacy jak Mussolini, Franco i Pavelic), Suharto z Indonezji, Syngman Rhee z Korei Południowej, Ngo Dinh Diem z Wietnamu Południowego, sukcesja dyktatorów wojskowych w Gwatemali, junta w Salwadorze, Somozas w Nikaragui, Augusto Pinochet z Chile, Jorge Rafael Videla z Argentyny, Hissene Habre w Czadzie, François Duvalier z Haiti oraz Rafael Trujillo z Dominikany , z których wielu było wspieranych przez Stany Zjednoczone podczas zimnej wojny.

Będę bardzo wdzięczny za liczby bezwzględne i per capita. Oto przykład:

42.171 pozasądowych zabójstw dokonanych przez siły bezpieczeństwa odnotowano w Salwadorze w latach 1978–1983, co stanowi prawie 1,0% populacji. Podobny odsetek zginął w Gwatemali. Liczby te mogą być rażąco niedoszacowane, ponieważ wielu zabójstw nie zarejestrowano. W Timorze Wschodnim aż 44% ludności mogło zginąć z powodu polityki masakr armii indonezyjskiej i wymuszonego głodu, skali równej lub większej niż panowanie Pol Pota(który był lewakiem, nie mającym nic wspólnego z prawicowym stalinizmem) w Kambodży.

#korwin #jkm #libertarianizm #liberalizm #komunizm #ekonomia #gospodarka #historia #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #gruparatowaniapoziomu #antykapitalizm