Opublikowano:

KAZUO TAOKA – SZEF WSZYSTKICH…

KAZUO TAOKA – SZEF WSZYSTKICH SZEFÓW YAKUZY

Głęboko zakorzenione układy Yakuzy wśród japońskiego wymiaru sprawiedliwości sprawiają, że na światło dzienne rzadko wychodzą szczegóły dotyczące codziennej działalności mafijnej. Zarówno policja, jak i prasa niechętnie podają do publicznej wiadomości informacje o kolejnych krwawych akcjach i wojnach gangów, które co jakiś czas wstrząsają mieszkańcami japońskich miast. Tak było w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku, gdy odłam „Yamaguchi-gumi” starł się z „Matsuda-gumi”.

Poszło o śmierć przywódcy Matsudy w roku 1975, o którą posądzono „Yamaguchi-gumi”. Przez trzy lata „żołnierze” obu stron dosłownie „wyrzynali” się wzajemnie w biały dzień. Szefem Yamaguchi był wtedy Kazuo Taoka, jeden z najpotężniejszych przywódców w historii Yakuzy. Do swojej dyspozycji miał ponad 12 tysięcy oddanych członków, którzy strzegli swojego szefa jak oka w głowie. O wysokiej pozycji Taoki świadczyć może fakt, że w Japonii mówiono o nim „Ojciec chrzestny wszystkich ojców chrzestnych”. Najbliżsi zwali go „Niedźwiedziem”, ponieważ znany był on ze swojej agresywności, z jaką atakował swoich wrogów. W bezpośrednich pojedynkach swoim przeciwnikom rozszarpywał twarz gołymi rękami.

W lipcu 1978 roku nastąpiła kolejna krwawa akcja odwetowa, mająca na celu zabicie Kazuo. W jednym z nocnych lokali, podczas pokazu tańca na rurze, 25-letni Kiyoshi Narumi podszedł do niego z bronią w ręku i wystrzelił w tył głowy. Kula przeszła na wylot, wychodząc ustami. Morderca zdążył uciec, a wciąż żywy Taoka pod specjalną policyjną eskortą został zabrany do szpitala. Przeżył, dzięki czemu wzmocnił swoją pozycję w Yakuzie. Zyskał również kolejny przydomek – „Nieśmiertelny”.

Narumi nie miał tyle szczęścia. Kilka tygodni później został znaleziony martwy. Jego zwłoki (z rozszarpaną twarzą i rozpłatanym brzuchem) wisiały na drzewie w lesie nieopodal Kobe. Cała męska część rodziny zamachowca (około 20 osób) rozpłynęła się w powietrzu. Pojawiły się pogłoski, że przed śmiercią obcięto im języki i palce wskazujące obu dłoni. Podobno sam Taoka osobiście dokonał aktu zemsty.

Na zdjęciu:
„Ojciec chrzestny” Yakuzy Kazuo Taoka – człowiek, którego bała się cała Japonia.

#wmrokuhistorii #historia #japonia #mafia #yakuza #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #swiat