Opublikowano:

@K_R_S: edukacja centralnie…

@K_R_S: edukacja centralnie planowana to edukacja źle zarządzana. jedyna drogą do odpowiedniej liczby nauczycieli jest obniżenie podatków rodzicom, prywatyzacja edukacji i likwidacja MEN
-Cały czas nie odpowiadasz na mój argument, że _ W państwowej szkole na nauczyciela przypada 20 uczniów lub więcej. Na prywatnej lekcji angielskiego jest jeden dla jednego. Gdyby zwiększyć liczbę nauczycieli jakość byłaby taka sama._
Natomiast moja odpowiedź na twój argument już padła: centralne planowanie jest wydajniejsze.
Nie zamierzam się tu nad tym rozwodzić, ale polecam zapoznać się z terminem diploma mill, czy sytuacją dzieci w XIX wieku – brak wiedzy, pieniędzy i woli rodziców.

@Drakii: Każda branża żeby się rozwijać musi być poddana presji konkurencji która wymusza obniżanie cen i poprawę jakości. Ponieważ państwowe szkoły nie mają praktycznie konkurencji to nie starają się podnosić jakości swoich usług. Brakuje mechanizmu który likwidowałby z rynku nieefektywne szkoły i promowałby te najlepsze.
-Rodzice nie są w stanie kontrolować poziomu szkolnictwa. Państwo zarządzane przez dobrego przywódcę (Stalin)będzie kontrolować jakość.

@WkurzonaPanda: Pytałeś o to 2 dni temu i do twojego pustego łba nadal nie dociera że szkoła prywatna oraz nauka indywidualne to nie to samo.
– Nie rozumiesz, ze mój argument opiera się tylko na jednym kryterium: liczba uczniów na nauczyciela.

@Baton332: Prywatnie mają nauczyciele większe zaangażowanie i lepsze zarobki ( ͡° ͜ʖ ͡°) uczą dzięki temu lepiej. Nie musza się tez trzymać wytycznych Ministerstwa, dzięki temu stosują innowacyjne sposoby nauki
-czyli trzeba im płacić drożej za poziom, którego rodzice łatwo nie zweryfikują. A bez ministerstwa mogą stać się prawdziwymi diploma mills.

@tallman: ale jakimi argumentami? bo nie zauważyłem żadnych xD już kilka razy ludzie wyjaśniali ci to co @WkurzonaPanda napisał a ty dalej swoje.
@Koliat: istnienie socjalistów w kraju, w którym ledwie 30 lat minęło od upadku tego beznadziejnego ustroju i niedostrzeganie jak zostawił nas w tyle za zachodem, to jest znak, że coś jest nie tak z nauką historii w szkołach.
-To nie jet odpowiedź na mój argument. Moim argumentem jest wyłącznie różnica jakości wynikająca z liczny nauczycieli.
Czy byłaby różnica jakości wynikająca z innych czynników? Nie zamierzam się tu nad tym rozwodzić, ale polecam zapoznać się z terminem diploma mill, czy sytuacją dzieci w XIX wieku – brak wiedzy, pieniędzy i woli rodziców.
.2. Ten ustrój zamienił biedaszyb kapitalistycznych peryferii w najlepsze miejsce na świecie. Przegrał zimną wojnę z kapitalistami, ponieważ nie potrafiono kreślić zagrożeń, Stalin przestrzegał przed tym.

#korwin #jkm #libertarianizm #liberalizm #komunizm #ekonomia #gospodarka #historia #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #gruparatowaniapoziomu #antykapitalizm