Opublikowano:

Gorgoroth – wesoły zespół,…

Gorgoroth – wesoły zespół, którego twórczość została zainspirowana Muminkami. Chłopcy w najeżonych ćwiekami wdziankach śpiewają true norwegian black metal i są idolami nastolatek (zaraz obok Tokio Hotel, Dody i Żółwi Ninja).

Historia

W czasach gdy żłówie chodziły po Ziemi (1992) Infernus założył zespół, którego nazwa wzięła się od krainy wykreowanej przez Jaśka Tolkiena, w której rodzi się wszelkie zło, czy innej Nibylandii. Poszedł taki pod sklep i po postawieniu komu trzeba browara sklecił jakiś „mjuzyk bend”. Nasi przyjaciele zaczęli muzykować i ukazało się (nakładem 1/4 egzemplarza) demo pt. „A Sorcery Written In Blood”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Nasz przyszły wokalista zostanie gejem”. Co za niesamowity zbieg okoliczności!

Zespół rozwijał się szybko. W 1994 wyszła pierwsza płyta studyjna o jakże wyszukanej i egzotycznej nazwie „Pentagram”.

1998 rok zapamięta każdy fan Gorgorothu. W tym czasie do zespołu dołączył Gaahl – ikona black metalu i (nieświadomy jeszcze tego) homoseksualista. Była to mądra bestyja, tak więc zespół zaczął głosić satanizm jako nurt filozoficzny i zerżnął jakieś 5 i pół poglądu od Nietzschego

#ciekawostki #muzyka #historia #heheszki