Opublikowano:

Dla wszystkich świętujących…

Dla wszystkich świętujących „urodziny” Brygady Świętokrzyskiej, mamy taki krótki cytacik:

„ONR to byli polscy faszyści. (…) ONR oraz jego organizacja bojowa, występująca pod nazwą NSZ (owego „drugiego” NSZ) zdawał się być skłonnym stanąć w razie czego we wspólnym froncie z Niemcami, celem wspólnej z nimi walki przeciwko Rosji (…). Że organizacje bojowe ONR, zorganizowane w (…) Brygadę Świętokrzyską, zawarły porozumienie z Niemcami, po to, by bez przeszkód ze strony armii niemieckiej przemaszerować jeszcze w czasie trwania wojny do zachodnich Czech, (…) to jest wiadome ogólnie. Ale wypłynęły fakty jeszcze jaskrawsze. Oddziały NSZ-ONR były w porozumieniu z armią niemiecką i korzystały z pomocy niemieckiego lotnictwa, które zrzucało na spadochronach, ze swoich samolotów, agentów ONR do akcji na tyłach armii sowieckiej. To już nie była błędna orientacja polityczna, to była jawna zdrada”.

Jak myślicie? Czy to cytat z jakiegoś dzieła „komunistycznej propagandy”?

Gdzie tam! W rzeczywistości jest to cytat z Jędrzeja Giertycha, byłego lidera Stronnictwa Narodowego, konkretnie z jego przedmowy do książki autorstwa Jerzego Pilacińskiego, członka Komendy Głównej NSZ, pt. „Narodowe Siły Zbrojne”, wydanej na emigracji w Londynie przez Towarzystwo im. Romana Dmowskiego w roku 1976.

W samej książce Brygada Świętokrzyska wcale nie jest potraktowana łagodniej. A konkluzja byłego NSZ-owskiego dowódcy na temat tego oddziału jest taka: „”Zbrodnie ONR, od morderstw popełnionych przez ich bojówki, rozpętania walki bratobójczej między oddziałami partyzanckimi, aż do aktów współpracy z Niemcami, zostały przez przeciwników i wrogów NSZ rozciągnięte na całość sił NSZ”.

Tak o Brygadzie Świętokrzyskiej 42 lata temu pisali polscy nacjonaliści spod znaku NSZ. A dzisiaj IPN, promowani przez instytut „fachowcy” i cała zgraja osób mieniących się „patriotami” i tak będzie Wam wmawiać, że to wszystko „komunistyczna propaganda”!

No cóż, niech sobie dalej czczą swoich idoli, ale niech nie liczą, że wszyscy ludzie to barany i że będą ich w tym pokornie naśladować.

Za: Przywróćmy pamięć o Patronach Wyklętych

#historia #zolnierzewykleci #bekaznarodowcow #onr #brygadaswietokrzyska #nsz #ciekawostki