Opublikowano:

Brawo Morawiecki. Oglądałem…

Brawo Morawiecki. Oglądałem na żywo jego wystąpienie na konferencji w Monachium. Nie boi się głośno mówić tego, co powinno być powiedziane. I od razu po jego odpowiedzi spodziewałem się, że nastąpi ból dupy hipokrytów.
„Dziennikarz żydowskiego pochodzenia, którego rodzina została wydana gestapo przez polskich sąsiadów, zapytał premiera o udział Polaków w Holokauście. Zebrał oklaski. Odpowiedź Morawieckiego wywołała wielkie zdziwienie.
(…)Oczywiście nie będzie to karane, jeżeli ktoś powie, że byli polscy zbrodniarze, tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, ukraińscy zbrodniarze, nie tylko niemieccy
– odparł premier Mateusz Morawiecki.
(…)
– Jego reakcja była niewiarygodna – skomentował później na Twitterze zszokowany dziennikarz, który zadał to trudne pytanie. – Mam łzy w oczach – dodał. Informacja o tej wymianie zdań już obiega świat. Podają ją zagraniczni dziennikarze. Kolejne osoby wyrażają zdziwienie, np. korespondent i24NEWS nazwał odpowiedź Morawieckiego „surrealistyczną”. Dziennikarka „Haaretz” pisze z kolei o szokującej scenie.”
(za gazeta.pl)
#polska #historia #bekazlewactwa