Opublikowano:

ARCHEOLODZY ODKRYLI RZYMSKIE…

ARCHEOLODZY ODKRYLI RZYMSKIE I ŚREDNIOWIECZNE OŚRODKI W ANGLII

W Anglii doszło do ciekawych odkryć. Archeolodzy natrafili na ślady po rzymskim centrum handlowym, opuszczonej średniowiecznej wiosce oraz trzech prehistorycznych monumentach.

Prace archeologiczne obejmowały obszar 350 ha, a prowadzone były w związku z planowaną rozbudową autostrady A14, między Cambridge a Huntingdon. Warto zaznaczyć, że prowadzone wykopaliska objęły w przybliżeniu obszar połowy Gibraltaru i był to najbardziej rozległy oraz złożony projekt archeologiczny w dziejach Wielkiej Brytanii.

Naukowcy zdobyli niezwykle cenną wiedzę odnośnie terenu Cambridgeshire, które zamieszkane jest przez ludzi od 6000 lat. Z perspektywy IMPERIUM ROMANUM najciekawszym znaleziskiem jest rzymskie centrum handlowe, które ponoć miało istotne znaczenie w dystrybuowaniu produktów po Wyspie. Ośrodek był powiązany z okolicznymi gospodarstwami oraz główną drogą antyczną, łączącą Cambridge oraz Godmanchester. Natrafiono także na artefakty związane z wojskiem rzymskim, co dowodzi iż handel był centralnie zarządzany.

Warto nadmienić, że przez kolejne miesiące, „ciekawscy” będą mieli szansę przyjrzeć się pracom archeologów.

Archeolodzy odkryli rzymskie i średniowieczne ośrodki w Anglii

#archeologia #imperiumromanum #historia #liganauki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #rzym #artefaktnadzis
————————————————————————————–
Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Dotacje