Opublikowano:

488. Nowy Francuski porządek…

488. Nowy Francuski porządek światowy – 1. #francja #historia #scifi
Po żałosnych próbach angielskich szpiegów podważenia rządów oświeconej monarchii, próby te zostały odparte przez dobrych ludzi imperium, a Burbonowie zostały przywrócone; ci angielscy gburowaci chamy otrzymali odwet od niezwyciężonej i przeważającej armii francuskiej, po utracie kolonii północnoamerykańskich, co było pierwszym ciosem i druzgocącą klęską na początku XIX wieku – drugi cios, Anglicy już nigdy nie podnieśli głowy i zostali zepchnięci do drugiego rzędu byłych wielkich krajów do towarzystwa Hiszpanii i tym podobnych. Wiek XIX stał wiekiem Francuzów, który stały się jedynym hegemonem świata i zdominował jego rozwój.

Do czego doszedł teraz ten francuski świat? Powiemy wam teraz o niektórych z jego najbardziej charakterystycznych cech.

1. Wiodącą metodą stosunku płciowego jest oczywiście heteroseksualność. Uwieść piękną kapryśną nimfę i wydawać na nią wszystkie pieniądze, aby zaspokoić wszystkie pragnienia, co może być przyjemniejsze i francuskie.

XIX wiek, z jego seksualną frustracją i wiktoriańską moralnością, gdzie seks był dostępny tylko dla panów oficerów, i nawet ten z Cyganami, był z oczywistych względów o połowę krótszy. Rewolucja seksualna rozpoczęła się w 1910 roku.

Ale nie wszyscy mogli znaleźć ładną młodą dziewczynę, niewinną pastuszkę lub dojrzałą, wspaniałą boginię, ponieważ gusta w winie są różne, dla swojego zboczeństwa i perwersji. Od tego niedoboru piękności, niewinności i naiwności do porwania na świacie, w klasach niższych został rozpowszechniony homoseksualizm, bez względu na płeć kolejnego partnerza. Pracownicy fabryk i / lub rolnicy mogą mieszkać ze sobą nawzajem w różnych kombinacjach i iłościach. Gdyby nie wiedzieli lub nie mieli okazji na nic lepszego.

2. Anarchizm. Oczywiście w obozie zwycięskiego anarchizmu wszystko było ściśle ograniczone do stosunków seksualnych tylko między mężczyznami, najlepiej członkami partii, czyli anarchistycznych kolektywów. Kobiety są przeszkodą w marzeniu o utopii z kumpelami.

We francuskim świecie z dwóch gałęzi lewicowej ideologii anarchizm wygrywa z komunizmem. Czystość ideologiczna i fragmentacja terytorialna stały się rzeczywistością rozwijającego się świata. Wiele narodów z trudem przeżyło czyszczenie dokonane przez miejscowe Pol Poty, ale co to ma wspólnego z francuskim anarchizmem filozoficznym – słynnym z jego intelektualnej gorliwości.

Wielu będzie zazdrosnych o europejski model szwedzkiego euroanarchizmu. Niektórym może nawet przyjść myśl, że zabicie wszystkich dorosłych w kraju, pod przywództwem byłego zagranicznego studenta ze Francji, było zbyt pochopne.

Niestety, ojczyzna anarchizmu wciąż znajduje się w zacisku kapitalizmu.

3. Słynny francuski kapitalizm był najczystszym kapitalizmem na świecie w XIX wieku, nie będąc związanym z angielskimi reliktami średniowiecznej arystokracji dziedzicznej, mógł już gromadzić kapitały finansowe i budować ogromne kanały Suesu i Panamy. Ile jeszcze francuscy inżynierowie budowali i francuscy bankierzy finansowali. Transkontynentalne koleje szybkobieżne, regularna siatka lotnisk, wielki most mediterański.

Paryż to centrum świata.

4. Francuzi są ultranacjonalistami, słowo szowinizm ma francuskie pochodzenie, od
nazwiska francuskiego oficera, który lekceważył Niemców. W umyśle Francuza świat rządzony przez Francuzów jest naturalnym porządkiem rzeczy.

Francuzi nie są szczególnie ciekawi innych narodów ani ich kultury. Świat został
podzielony na dwie odrębne części: cywilizację francuską i barbarzyństwo, jakiegoś rodzaju wiecznego Haiti lub innych byłych francuskich kolonii. Bo się zbuntują, a jaka jest gorsza kara dla tych głupich ludzi, którzy zaprzeczają światłu cywilizacji, niż wieczna zmora barbarzyństwa.

5. Kultura. Nie będzie innej literatury niż francuska. Na razie angielski nie jest szczególnie dobrym językiem pisarskim, z tego powodu istnieje możliwość powstania innych, czasem lepszych, narodowych literatur o światowym znaczeniu. Ale z językiem francuskim jako światowym hegemonem sytuacja w literaturze będzie podobna do sytuacji w przemyśle muzycznym lub filmowym dziś, gdzie albo tworzysz swój produkt kulturalny po angielsku, albo po prostu on nie istnieje na poziomie światowym.

Co byłoby lepsze – kultura intelektualna. Francuzi są intelektualistami, kochają i szanują intelekt. Nikt nie będzie udawać, że jest głupszy niż w rzeczywistości, aby awansować
społecznie. Utalentowany człowiek utalentowany we wszystkim. Jak mówią Francuzi, i nie chodzi o to, że jesteś lepszym malarzem, kiedy możesz dodawać ogromne liczby.

6. Oczywiście chodzi o seks. Dzięki temu będziemy mieli bardziej ciekawszego przemysłu pronu.

Ostatni staną się pierwszymi. Teraz praktycznie wymarłe kategorie „kazirodztwa” i „gwałtu” będą dominującymi na Tube’ach, ponieważ co to jest ostatecznym uwodzeniem i co będzie najbardziej podniecającym zdradą zaufania. Kanon i dwa filary erotyki XVIII wieku.

(ciąg dalsze nastąpi)