Opublikowano:

465. Amnestia z okazji…

465. Amnestia z okazji święta.
Zachęcam wszystkich, którzy mają mnie na czarnej liście, do cofnięcia tej emocjonalnej decyzji. To jakiś list otwarty do niektórych dużych użytkowników, który tego w swoim czasu zrobili. #oswiadczenie

@Trojden: Kocham historię nie mniej niż pan. Jedynym moim grzechem jest to, że nie zawsze ufam oficjalnej interpretacji, na przykład tak jak jest to mocno zakorzenione w Wiki.
Ale kiedy piszę na przykład, że wszystkie eposy narodowe, wszystkie te Osjanie i Nibelungi, zostały napisane raczej w XVIII wieku przez zawodowych filologów i literatów, a nie w niektórych odległych i mrocznych wiekach przez samych z tych wierszy, zawsze demonstruję fakty i staram się udowodnić swoje stanowisko.
Mam opinię, że czasami powinniśmy dokładniej dowiedzieć się, kto opowiada fakty historyczne, niż to o jakich faktach mówią. Ale to nie jest powód, aby zabraniać mi dyskusji na tagu #historia.

@yosemitesam: jesteście płodnym, możemy powiedzieć profesjonalnym pisarzem, na tagu #rosja, i mogę pana zapewnić, że moja osoba w komentarzach pod waszymi wpisami jest zawsze gwarancją ożywionej dyskusji, więc wydaje się, że wyrządziłeś przede wszystkim sobie krzywdę, że mi zabroniłeście komentowanie waszych wpisów.

@xniorvox: myślicie o mnie jako o jakimś propagandystu lub trollu „60 kopejek”, to przede wszystkim nieprawda, a stało się to tym bardziej, jak sądzę, oczywiste po roku mojego pisania tutaj. Po drugie, zastanówmy się, co robicie, bo jesteś oburzony, że piszę dokładnie to, co wy sami sądziecie, że muszę napisać, ponieważ jestem pod wpływem własnej propagandy. Tak więc według państwa opinii robię to, co muszę robić, iz tej naturalnej rzeczy mi banujecie.

@Aryo: czasami piszę rzeczy, które są oczywiste dla nas tubylców. Ale dla was wydaje się to niewiarygodnym objawieniem. Przypomnijmy po czym z mojego pisania wysłałeś mnie na czarną listę. Pisałem, że antykorupcyjna agencja rządowa nie walczy z korupcją, ale ma raczej prostopadłe cele (myślę, że chodziło o Ukrainę, ale wydaje mi się, że w wielu krajach jest tak samo). To, że to, co jest napisane na ścianie może różnić się od tego, co dzieje się wewnątrz budynku, jest oczywiste. Ale dla pana to jakiś trolling. Coż nie wszyscy żyją w Polsce, świat jest bogatszy w swoje przejawy. Poszerzam pana wiedzę o świecie, więc nie opieraj się temu.

@sked: Naprawdę nie wiem, jakie było moje przestępstwo w tym przypadku. Interesuje was oczywiście #muzykarosyjska. Mam w tym nie tylko nienaganny gust, ale także znakomitą wiedzę teoretyczną na ten temat. Ok, być może zacznę rozumieć, jaki może być problem. W każdym razie proszę pani, abyście zapomnieli o moich winach i ponownie rozważyli moje wygnanie ze społeczeństwa.

Gratulacje dla wszystkich z powodu święto.