Opublikowano:

399. Ra-ra-rasputin lover of…

399. Ra-ra-rasputin lover of the russian queen – 9.
Dziś nadal nie będziemy posuwać się dalej z naszą historią. Ponieważ część 7 serii była tak niewiarygodna dla wszystkich, nawet tych, którzy są przychylni interpretacji wydarzeń, które proponuję, że z powodu ogromnego zapotrzebowania na źródła, dziś pedantycznie będziemy kontynuować fakty i źródła formatu, zamiast poruszać się z fabułą.
@orfan: , @Rozpuszczalnik320:, @Fearaneruial: , @w01t3k: , @robson7: , @IgorK: , @B0hnna:
Fakt 1. Feliks Jusupow był homoseksualistą o bardzo świątecznym życiu seksualnym.
zobać odcinek 8
Fakt 2. Dmitrij Pawłowicz był homoseksualistą.
„”Podobno w 1912 roku Dmitrij został zaręczony z ich najstarszą córką, Wielką Księżną Olgą. Aleksandra (caryca – ja) była jednak widocznie przeciwna temu meczowi, gdyż były pewne elementy jego życia, których nie aprobowała. Sugerowano, że Dmitrij był biseksualistą i był wtedy zakochany w Feliksie, co było główną przyczyną dezaprobaty cesarzowej. Może tak być, ale nie można tego powiedzieć na pewno.”” Douglas Smith Rasputin, The Biography.
Fakt 3. Puriszkiewicz, lider prawicy, miał poważny problem z głową.
Od dawna miał reputację dziwaka. Potomek zamożnej rodziny ziemiańskiej z Besarabii Następnie był posłem w Dumie, choć głównie po to, by obrazić instytucję i zakłócić jej postępowanie. Jedną z jego ulubionych taktyk było robienie min na przeciwników. Kiedyś pokazał się z goździkiem w rozporku.”” Douglas Smith Rasputin, The Biography.
Fakt 4. Młodszy oficer w pałacu tą nocy był (kochankiem Felixa – przekreślone) miał dziwne stosunki z Felixem.
„”Sergiusz Sukotyn z Pułku Preobrazenskiego miał dwadzieścia dziewięć lat, podobnie jak Jusupow, a obecnie poprawia się z choroby w Szpitalu Anglo-Rosyjskim (gdzie ten szpitał znajdował się i co to było później – ja) z ran odniesionych w akcji. Jusupow odwiedzał go praktycznie codziennie.”” Andrew Cook To Kill Rasputin.
Fakt 5. Angielski oficer, który również przebywał w pałacu, był także (kochankiem Feliksa – przekreślone) był brytyjskim oficerem wywiadu.
Po raz pierwszy spotkali się, gdy Felix studiował w Oxfordzie przez trzy lata. Później w 1927 roku napisali książkę wspólną o końcu Rasputina. Oswald Rayner miał na imię.
Fakt 6. Oraz dwie dziwy.
„”Krótko po szóstej rano, gdy policjanci wychodzący ze służby, zgodnie ze swoim zwyczajem, odpowiadali na pytania dotyczące wydarzeń tej nocy: „Z ulicy słychać było kilka policyjnych gwizdów”. Wszyscy podbiegli do okien komisariatu i zobaczyli, że z głównego wejścia do pałacu pomagano dwóm kobietom, stawiając opór ich wyrzuceniu, odmawiając wejścia do samochodu i robiąc wszystko, co w ich mocy, żeby wracać do pałacu. policjanci pobiegli do pałacu. Powiedziano im, że dwie kobiety były demi-mondaines, które „źle się zachowywały” i zostały poproszone o odejście.”” Andrew Cook To Kill Rasputin.
Fact 7. Po zabiciu, Feliks i Dmitri uciekli do obcych ambasad.
„”W niedzielę w porze obiadu (Felix Jusupow – ja )został przewieziony do Pałacu Sergiusza na Newskim Prospekcie, aby zatrzymać się w pokoju zapewnionym przez Dmitrija Pawłowicza.”” Andrew Cook To Kill Rasputin.
„”Jusupow i Dmitri zostali umieszczeni w areszcie domowym w Pałacu Siergiusza. Górne poziomy pałacu zajmowała ambasada brytyjska i szpital anglo-rosyjski.”” Wikipedia Felix Yusupov

Dodatkowy utwór: Jak Rasputin potraktował Felixa od rozpustwa.
„”Pewnego dnia Felix przyszedł pijany. Nie czekał na ojca w jadalni, ale od razu przystąpił do gabinetu. Kiedy mój ojciec wszedł kilka minut później, zobaczył Feliksa nagiego na kanapie. Nie było wątpliwości, co miał na myśli Jusupow.”” Maria Rasputina Rasputin, dlaczego? Wspomnienia córki.
Według Jusupowa Rasputin po prostu pogłaskiwał mu dłońmi twarz, szyję i klatkę piersiową i przeczytywał modlitwę. Oto jak.
Wstyd, temu który pomyśli o tym źle!

Na zdjęciu: Feliks (na środku) miał swój typ w kochancach: Dmitri Pawłowicz (po lewej) i Oswald Rayner (po prawej).

#historia #fotohistoria #ciekawostkihistoryczne